Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  Sıkça Sorulan Sorular

  Soru:Tutuklu/hükümlüye dışarıdan kitap getirebilir miyim?

  Cevap: Evet ziyaret saatleri içerisinde kitap getirilebilir.


  Soru: Dışarıdan tutuklu/hükümlüye nasıl para yatırabilirim?

  Cevap: PTT aracılığı ile Denizli Merkez PTT şubesine gönderilmek üzere hükümlü/tutuklunun ismi belirtilerek Denizli D Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü adresine gönderebilirler.


  Soru: Görüş gününde yakınım cezaevinde değilse?

  Cevap: Görüş gününde tutuklu ve hükümlüler hastaneye veya mahkemeye gitmişler ise aynı gün dönüş yaptıkları saatten itibaren mesai saatleri dahilinde görüş yaptırılır.

   

  Soru: Dışarıdan tutuklu/hükümlüye nasıl eşya gönderebilirim?

  Cevap:

  HÜKÜMLÜ / TUTUKLULARA KAPALI GÖRÜŞ GÜNLERİNDE (EŞİ, ANNE, BABA, BÜYÜK ANNE, BÜYÜKBABA, ÇOCUĞU, TORUNU, KARDEŞİ, GELİNİ,DAMADI, KAYINPEDERİ, BALDIZI, YENGESİ, ENİŞTESİ, KAYINVALİDESİ, AMCASI, HALASI, DAYISI, TEYZESİ, VE BUNLARIN EŞLERİ VE VASİSİ VE KAYYIMI ) OLMAK ÜZERE KURUM İÇ VE DIŞ GÜVENLİK KOLLUK KUVVETLERİNİN GİYMİŞ OLDUĞU KIYAFETLERİNİN RENKLERİ (LACİVERT, HAKİ YEŞİL , MAVİ TONLARI VB) HARİÇ OLMAK ÜZERE HÜKÜMLÜ VE TUTUKLULARIN KIYAFET ALMA HAKKLARI BOŞ OLMAK ÜZERE AŞAĞIDA ADETLERİ BELİRTİLEN KIYAFETLERİ HÜKÜMLÜ VE TUTUKLULARIN BİRİNCİ DERECE YAKINLARI YATIRABİLİRLER.


  PANTOLON

  4 ADET

   

  MONT

  1 ADET

  GÖMLEK

  4 ADET

   

  PALTO

  1 ADET

  CEKET VEYA CEKET YERİNE KULLANILABİLEN HIRKA

  2 ADET

   

  TERLİK

  1 ADET

  KAZAK

  2 ADET

   

  TİŞÖRT

  3 ADET

  PİJAMA TAKIMI TAKIM OLMAK ÜZERE

  2 ADET

   

  KEMER

  1 ADET

  EŞOFMAN TAKIMI TAKIM OLMAK ÜZERE

  1 ADET

   

  KAŞKOL

  1 ADET

  İÇLİK TAKIMI TAKIM OLMAK ÜZERE

  2 ADET

   

  CAPRİ

  3 ADET

  BANYO HAVLUSU VEYA BORNOZ

  1 ADET

   

  ÇORAP

  5 ADET

  UFAK HAVLU

  3 ADET

   

  KRAVAT

  2 ADET

  KOL SAATİ

  1 ADET

     

  ŞAPKA

  1 ADET

     

  İSKARPİN

  1 ADET

     

  SPOR AYAKKABI

  1 ADET

     

  KIŞLIK AYAKKABI

  1 ADET

     

  İÇ ÇAMAŞIRI

  5 ADET

     

  ATLET

  5 ADET

     

  ELEKTİRİKLİ VE VURGULU OLMAMAK ÜZERE BİR ADET MÜZİK ALETİ (GİTAR,SAZ VB)
  EŞYALARI YATIRABİLİRLER

  KURUMUMUZA KARGO (KOLİ) YATIRMA İŞLEMİ
  KURUM İÇ VE DIŞ GÜVENLİK KOLLUK KUVVETLERİNİN GİYMİŞ OLDUĞU KIYAFETLERİNİN RENKLERİ (LACİVERT, HAKİ YEŞİL , MAVİ TONLARI VB) HARİÇ OLMAK ÜZERE KOLİNİN ÜZERİNE ALCI ADRESİ DENİZLİ D TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU KOCABAŞ DENİZLİ ALICI ADI SOY ADI VE BABA ADI VE KOLİNİNİ İÇERİSİNDEKİ EŞYALARIN AYRINTILI BİR ŞEKİLDE CİNS VE ADETLERİ KOLİ ÜZERİNE YATIRILARAK KURUMUMUZA GÖNDERİLEBİLİR.   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

     Soru: Avukat görüş saatlerini ne zaman yapılmaktadır?

  Cevap: Hükümlü ile avukatı, meslek kimliğinin ibrazı üzerine, tatil günleri dışında ve çalışma saatleri içinde, bu iş için ayrılan görüşme yerlerinde, konuşulanların duyulamayacağı, ancak; güvenlik nedeniyle görülebileceği bir biçimde, açık görüş usulüne uygun olarak görüştürülür.

   
  Soru: Kapalı ve açık görüşten kimler faydalanabilir?

  Cevap:
  Hükümlü ve tutuklular; eşi, anne, babası, büyükanne ve büyükbabası, çocuğu, torunu, kardeşi, gelini, damadı, kayınbiraderi, baldızı, yengesi, eniştesi, görümcesi, kayınvalidesi, kayınpederi, kayınvalidesinin annesi ve babası, kayınpederinin anne ve babası, eşinin başkasından olma çocuğu, büyükanne ve büyük babasının anne ve babaları, torun çocuğu, kardeş çocuğu, eşi, amcası, halası, dayısı, teyzesi ve bunların eşleri ile vasisi ve kayyımıyla görüşebilir.

       Ayrıca hükümlü veya tutuklunun yukarıda belirtilen kişiler dışında görüşmek istediği 3 kişi ile görüşebilir. Cezaevine gelen hükümlü ve tutuklular cezaevine kabulünden sonra görüşmek istedikleri 3 kişiyi yazılı olarak beyan ederler. Ziyarete gelecek olan bu kişiler açık kimliklerini (kimlik ve fotokopisi) ve adreslerini belgelemek(ikametgah ilmühaberi) suretiyle bu haktan yararlanırlar.

       Bunların dışındaki tutuklu/hükümlü ziyaretçilerinin Denizli Cumhuriyet Başsavcılığından yazılı izin alarak mesai saatleri içinde gelerek kapalı görüş yapabilirler.

  ​        Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına hükümlü olanları; eşi, çocukları, torunları, torunlarının çocukları, annesi, babası, büyükannesi, büyükbabası, büyükannesi ve büyükbabasının anne ve babaları, kardeşleri ve vasisi dışında kimse ziyaret edemez.​​​​​​

      

   


  Soru: Görüş saatimi nasıl öğrenebilirim?

  Cevap: Görüşle ilgili sorularınız için 0 258 8146146 – dahili 153 nolu telefonu arayabilirsiniz.  Soru: Yakınıma yiyecek içecek getirebiliriyim?

  Cevap: Adalet Bakanlığının ilgili genelgesinde belirtildiği üzere Hükümlü ve Tutuklular kendilerine verilen iaşe harici ihtiyaçlarını kurum kantininden temin etmektedirler. Dolayısıyla içeri yiyecek içecek girişi Adalet Bakanlığının ilgili genelgesi gereği yapılamaz.. Açık görüş günlerinde hükümlü ve tutuklular daha önceden kantinden temin ettikleri yiyecek ve içecekleri yakınlarıyla görüş yerlerinde tüketebilirler.

     Soru: Açık görüş günleri isteğe bağlı değiştirilebilir mi?

  Cevap: Belirlenen kurallar çerçevesinde açık görüş günleri kurum idaresi tarafından belirlenmiştir. Değiştirilemez.
  Soru: Telefon görüşmeleri için gerekli evraklar nelerdir?

  Cevap: 1.SABİT TELEFON FATURASININ ASLI (SON DÖNEME AİT OLACAK)

  2.NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ (FATURA SAHİBİNE AİT)

  3.CEP TELEFONLARI İÇİN HATLI İSE FATURA, KONTURLU İSE ABONELİK SÖZLEŞMESİ (FATURA SAHİBİNE AİT)

  BU BELGELER AÇIK VEYA KAPALI GÖRÜŞ YOLUYLA VEYA POSTA VASITASIYLA CEZA VE İNFAZ KURUMLARINA ULAŞTIRILABİLİR.  Soru: Tutuklu-Hükümlülerin yapabileceği telefon görüşmesi hakkında genel bilgiler ?

  Cevap: Kınama cezası dışında disiplin cezası almamış hükümlü ve tutuklular idarenin kontrolünde bulunan ve kurumun uygun yerlerine yerleştirilmiş telefonlardan yararlandırılırlar. Kurum personeli bu telefonları kullanamaz.
  Kınama cezası dışında disiplin cezası bulunan hükümlü ve tutuklular bu cezaları kaldırılmadıkça telefonla konuşma hakkından yararlanamazlar.
  Hükümlü ve tutukların telefonla konuşma gün ve saatleri kurumda bulunan telefon adedi,başvuru sırası ve sayısı,kurumun asayiş ve güvenliğini dikkate alınarak belirlenir.Konuşma süresi 10 dakikayı geçemez.Bu süre sonunda konuşma kendiliğinden kesilir.Ölüm,ağır hastalık,doğal afet,yangın vb. durumlarda,idarenin izni olmak kaydıyla gerçekleştirilir.Eğer bu hak daha önce kullanılmışsa, bir sonraki haftaya ait konuşma hakkı öne alınabilir.
  Telefonla görüşme ücreti görüşmeyi yapan hükümlü ve tutuklular tarafından karşılanır.
  Her hükümlü ve tutuklu bu yönetmelikte belirtilen esaslar çerçevesinde birisi ile haftada bir defa telefon görüşmesi yapabilir.
  Hükümlü veya tutuklu, konuşmasına kendi adını ve soyadını söyleyerek başlar. Görüştüğü kişinin adını soyadını ve telefon numarasını tekrar etmesini isteyerek konuşmasına devam eder.

   


  Adres

  Kocabaş Mah. Atatürk Bulv.

  Telefon

  0 258 814 61 46 - 0258 814 61 47

  -

  E-Posta