Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  Kurumumuz Hakkında Bilgiler

  Denizli D Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Denizli iline yaklaşık 30 km uzaklıkta Denizli Afyon karayolu üzerinde Honaz ilçesi, Kocabaş nahiyesi hudutları içerisinde 382.000 m' lik alan üzerine kurulmuştur.

  Kurum Güvenliği:

  Kurumun iç güvenliği cezaevi personeli tarafından, dış güvenliği ise jandarma komutanlığı tarafından sağlanmaktadır.Kurumumuz 1 Kurum Müdürü 3 İkinci Müdür ve 287 personel görev yapmaktadır 

  Misyonu:

  Hükümlü ve tutuklular yeterli aydınlatılması, yeterli ısıtılması, sağlanan hijyenik odalarda barındırılmaktadır.Hükümlü ve tutuklulara uygulanan uygulamalar kanun, tüzük, yönetmelik, protokol hükümleri ve bakanlık genelgeleri doğrultusunda insan haklarına saygılı, keyfi davranışlarda bulunmadan yürütülmektedir. 

  Sosyal Aktiviteleri:

  Hükümlü ve tutuklara sağlık, eğitim ve öğretim, hizmetleri ile psikolojik, sosyal ve kültürel faaliyetler verilmektedir.Hükümlü ve tutukluların sağlıklı bir şekilde rehabilite edilerek cezalarını infaz etmeleri için tüm uygulamalar mevzuat doğrultusunda yürütülmesi amaç edinilmiştir.

  Kapasite ve Tipi :

  Ceza İnfaz Kurumu Ana Binası toplam 6 bloktan meydana gelmektedir. İçerisinde 1 Kapalı Spor Salonu ve Çok Amaçlı Salon, 2 Açık Çim Futbol Sahası, 8 Çalışma Atölyesi, 1 Kreş, 5 Derslik ve 1 Kütüphane bulunmaktadır.

    

  Adres

  Kocabaş Mah. Atatürk Bulv.

  Telefon

  0 258 814 61 46 - 0258 814 61 47

  -

  E-Posta