Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  Denizli D Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumumuzda 29 Ekim Cumhuriyetimizin 100. Yılı büyük bir coşkuyla kutlandı.
  31.10.2023

       Bir asır önce Anadolu topraklarında gerçekleştirilen büyük mücadelemizin başarıya ulaşmasının yıl dönümüne ithafen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla 31.10.2023 tarihinde düzenlenen tiyatro gösterimi ve resim sergimize Cumhuriyet Savcımız Hasan DÖNMEZ teşrif etmiştir.

       18 kişilik tutuklu hükümlülerden oluşan tiyatro ekibimiz ve 10 kişilik Eğitim Öğretim Birimi personeliyle dört sahneden oluşan tiyatro gösterimimiz kurumumuz çalışanları ve tutuklu hükümlülerin katılımıyla gerçekleşmiştir. İlk sahnemiz İtilaf donanmasının İstanbul Boğazında Mustafa Kemal Atatürk tarafından görülmesiyle başlayıp Kazım Karabekir’in kurtuluş mücadelesine vermiş olduğu askeri destekle devam etmekte, Türk öğrencilerin Milli Mücadele için tek yumruk olduğu, vatanımızı ve milletimizi gururlandıran sahneleri bize izletmek suretiyle yeniden yaşatmıştır.

       Tiyatro gösterimiz Mustafa Kemal’in TBMM’de Cumhuriyet düşüncesini mebuslara açıklamak için yoğun çaba sarf ettiği sahnelerle devam edip bu büyük devletin ne gibi zorlu süreçlerden geçerek kurulduğunu bize gösterirken Cumhuriyetin kurulmasını bize izleterek o kadim günleri bize yeniden yaşatmıştır.

       Kurumumuzda görevli Resim Öğretmenimizin öncülüğünde tutuklu ve hükümlülerin özverili çalışmalarıyla hazırladıkları 50 adet resimden oluşan sergimiz Cumhuriyetimizin 100. Yılı şerefine düzenlenen tiyatro oyunuyla eş güdümlü olarak sergilenmiştir.

   

   

  Adres

  Kocabaş Mah. Atatürk Bulv.

  Telefon

  0 258 814 61 46 - 0258 814 61 47

  -

  E-Posta